JAUNUMI
  KONKURSS 2012
  DARBU IESNIEGŠANA
  IESNIEGTIE DARBI
  KONTAKTI
  ARHĪVS 2011
04.03 Drukas un dizaina konkurss PrintArt Award apvienojas ar radošās izcilības festivālu ADwards

Pērn drukas un dizaina konkurss PrintArt Award nosvinēja savu desmito dzimšanas dienu. Tas ir vērā ņemams laika nogrieznis, lai atskatītos uz paveikto un kaltu nākotnes plānus. Mēs redzam, ka esam izauguši no vecajām drēbēm – konkurss ir pārkāpis vienas disciplīnas robežas. Drukas un dizaina darbi šodien arvien biežāk iet roku rokā ar dažādiem digitāliem, tehnoloģiskiem un mobiliem risinājumiem. Tas nozīmē, ka jāmaina konkursa uzstādījums.

Konkursa organizētājs papīra vairumtirgotājs Antalis jau izsenis atbalstījis arī radošās izcilības festivālu ADwards. Nu esam nolēmuši likt prātus kopā un visus resursus veltīt tam, lai radītu visaptverošu, profesionāli noslīpētu un daudzpusīgu konkursu. Citiem vārdiem, turpmāk ADwards festivālā mēs startēsim jaunizveidotā sadaļā PRINTART AND DESIGN, turpinot tev labi zināmo PrintArt Award tradīciju, taču jaunā veidolā.

Tāpat kā senāk, šajā sadaļā mēs gaidīsim darbus, kas drukāti uz papīra. Darbus, kas apliecinās uzticību šim senajam medijam, vienlaikus atklājot tā laikmetīgo potenciālu, un izcilākajiem no tiem piešķirsim Grand Print un Grand Art apbalvojumu. Tāpat kā senāk, PRINTART AND DESIGN sadaļas darbiem mēs nodrošināsim bezmaksas kurjeru. Un visiem, kas iesnieguši darbu uz Antalis papīra un norādījuši papīra veidu, pirmie divi iesniegtie darbi būs bez maksas, savukārt katra nākamā darba iesniegšana – uz pusi lētāka, proti, Ls 31 (PVN iekļauts cenā)!

 

Darbu pieteikšana jau sākusies – uz tikšanos jaunā formātā! 

12.10. - PrintArt Award darbi Antalis Dizaina centrā

Labāk vienu reizi redzēt, nekā simts reizes dzirdēt!

Visu oktobri nāc uz Antalis Dizaina centru un skati vaigā, pieskaries un sajūti labākos PrintArt Award 2012 konkursa darbus.

Būsi mīļi gaidīts pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 Baznīcas ielā 14!

Tava PrintArt Award komanda 

8.10. - PrintArt Award 2012 bildēs

Šī gada PrintArt Award konkursa izcilnieku godināšana nu ir aiz muguras – labāko darbu autoru vārdi, aplausiem skanot, ir nosaukti, izstāde apskatīta, diplomi un godalgas sadalītas. 

Ja neesi bijis klāt, tad droši skaties bildes piecās galerijās sadaļā "Bildes 2012", kas hronoloģiskā secībā atklāj vakara gaitu. Taču ieskaties arī tad, ja šajā vakarā biji kopā ar mums. Kas zina, varbūt būsi ko palaidis garām?!

Vienu gan varam teikt droši: tas bija neaizmirstams vakars tieši pateicoties jums – mīļā Drukas un dizaina brālība, kas jo gadu kļūst jo kuplāka! 

29.09. - PrintArt Award 2012 konkurss ir noslēdzies!

Piektdien, 28. septembrī, jaunajā LMA korpusā nr. 2 notika apbalvošanas ceremonija.
Uzvarētāji konkursā tika noteikti piecās PrintArt Award pamatkategorijās, kā arī speckategorijās Perfect Choice: šajās nominācijās Antalis sadarbības partneri – seši papīra ražotāji – izvēlas kādu darbu, kura izgatavošanā ir izmantots attiecīgais papīrs. Vienlaikus tika  piešķirtas GrandPrint un GrandArt, kā arī Magnum NT speciālbalva.

Uzvarētāji

Ērenpreiss korporatīvā identitāte
Liene Drāzniece SIA "Ērenpreiss Original"

INFO CARD "Take & Go"
Kristina Podrug SIA Design group IN, SIA Dardedze hologrāfija

H2E kalendārs
Ingūna Elere un Tatjana Raičiņeca, Dizaina birojs H2E; Dardedze Hologrāfija

Send airmail
RIJADA Rihards Funts, Zane Homka

Afiša | Rīgas Radošie Kvartāli | Pavasaris/Vasara | 2012
Edgars Zvirgzdiņš – Associates, Partners et Sons SIA

DNB TRY grāmata jauniešiem, reklāma
Uldis Daugaviņš, Kristīne Kārkliņa, SIA Euro RSCG Riga

MPA FORTIUS reklāma uz automašīnas
Ģirts Mikuts 

"Happily ever after?"
Zane Aldere

Hullet
Janīna Blūma, pārdošanas direktore Livonia Print

Satori vasaras avīze un dzejas burtnīca
Olafs Abzalons,  McCANN Rīga

BeeGood iepakojums
Toms Gūtmanis, FRESH


PrintArt Award specbalvu ieguvēji

GrandPrint: Hullet
Janīna Blūma, pārdošanas direktore Livonia Print

GrandArt: "Happily ever after?"
Zane Aldere

More than paper: The Pearls produktu katalogi
SIA Dardedze hologrāfija
More than paper: The Pearls
Markus Rožkalns SIA "Graftik"

Feeling paperboards: 12 Sculptures from 12 Artists for 12 Months
Edgars Ameriks

The Best performance of Scandia 2000: Doles Park Lodge
SIA MEGAPRESSGROUP

The Best of Coated: Statoil brandbook "Deeper"
Balthaus Poligrāfija

100% Green Choice: Ceļojuma dienasgrāmata
Elīna Milta

Elegance with Arctic: Forest Guide
Inga Rušmane, Dripe dizains

Magnum NT speciālbalva: Reklāmas objekti "Ideja" 
VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka", r/a Gilty, SE Design, Rolands Strelčs, Art Department 

27.09. - Nākam klajā ar svaigām ziņām! PrintArt Award 2012 shortlist

Sveiciens Drukas un dizaina brālībai!

Vakar PrintArt Award žūrija ir vareni pastrādājusi, un šeit varat iepazīties ar to darbu sarakstu, kas savā starpā sadalīs balvas (saukti arī par short listēm).

Sveicam uzvarētājus un gaidām rītdienu, kad apbalvošanas ceremonijā kritīs pēdējais noslēpumainības plīvurs!

 

Uz tikšanos - 

Tava PrintArt Award komanda 

24.09. - Noslēgusies Printart Award iesniegto darbu priekšatlase

Mīļā PrintArt Award Brālība!

Pagājušās nedēļas nogalē notika mūsu konkursam iesūtīto darbu priekšatlase PrintArt Award finālam – no iesūtītajiem 328 projektiem, 221 tiks nodots vērtēšanai PrintArt Award žūrijas komandai, ko šogad veido deviņi nozares profesionāļi – ar viņiem varat iepazīties mājaslapas sadaļā "Žūrija".

Konkursa finālam izvirzītos darbus, sakārtotus pa kategorijām, atradīsiet šeit:

A1   A2   A3   A4

B1   B2   B3

C

D1   D2   D3

E1   E2

Varu apgalvot, ka darbu sijāšana ir vienlīdz aizraujoša un arī grūta – darbu ir daudz un centušies esat visi. Ceram, ka, neatrodot sava projekta nosaukumu finālistu sarakstos, neskumsiet, bet ar interesi sekosiet, kā veiksies citiem kolēģiem. Mums konkurss ir arī lieliska pieredze – mēs mācāmies, lai turpmāk veiktos labāk.

Veicot priekšatlasi, komisija rūpīgi izsvēra, vai darbs patiešām atbilst kategorijai, kurā tas pieteikts. Un dažiem projektiem kategorija tika mainīta – uzskatiet to par pretimnākšanu, jo šis lēmums palīdzēs Jūsu darbam būt citu līdzvērtīgu projektu vidū un līdz ar to – arī žūrijas komandai saprotamāks.

Runājot par saprotamību – paldies visiem par izsmeļošajiem projektu aprakstiem! Tas  būs lielisks palīgs konkursa žūrijas ārzemju pārstāvjiem, lai iepazītu projekta būtību – produktu vai pakalpojumu, kuram darbs radīts.

Priekšatlase ir pirmais vērtēšanas siets – sveicam visu konkursa finālam izvirzīto darbu komandas un vēlam veiksmi nākošajā posmā! Tajā PrintArt Award žūrija 10 punktu sistēmā, vadoties pēc konkursa Nolikumā noteiktajiem kritērijiem, noteiks tos darbus, kuri pretendēs uz šī gada PrintArt Award balvām.  

26. septembrī turēsim īkšķus visi kopā! Bet ceturtdien, 27. septembrī, konkursa mājaslapā jau varēsiet iepazīties ar tā saukto short listi katrā kategorijā – to projektu komandām, kuras savā starpā sadalīs konkursa balvas.

Un neaizmirstiet gatavoties Brālības svētkiem 28. septembra vakarā, kurus šogad svinēsim mākslai īpaši tuvā gaisotnē!

Uz tikšanos!


PrintArt Award komandas vārdā,

Daiga Zvaigzne

Antalis Mārketinga vadītāja 

21.09. - Gaidu labus darbus. PrintArt Award žūrijas pārstāvis Jānis Birznieks

Jau nākamnedēļ, 26. septembrī, PrintArt Award konkursa neatkarīgā žūrija pulcēsies vienuviet, lai novērtētu, cik ražens un radošs šis gads bijis Drukas un dizaina brālībai. Pēdējais vēl neatklātais žūrijas pārstāvis ir Jānis Birznieks – grafiskais dizainers un DDB galvenais mākslinieks ar vairāk kā 14 gadus lielu pieredzi. Tradicionāli aicinājām Jāni izteikties nelielā sarunā.

Janis Birznieks bw lo.jpg

Ņemot vērā Tavu lielo pieredzi reklāmā, gribas jautāt, kas Tevī mainījies šajā laikā? Un kas mainījies pašā reklāmā Latvijā?

Tauta palikusi gudrāka, līdz ar to arī reklāma šķiet nedaudz radošāka, ar visādiem mēģinājumiem aizsniegt cilvēkus sociālajos tīklos, izklaidēm, spēlītēm, citām lietām, kuras faktiski neizskatās pēc reklāmas. Pats pēdējā laikā vairāk pievēršos grafiskajam dizainam, mēģinu fokusēties uz drukātām lietām divās dimensijās.

Ko Tev nozīmē veiksme un panākumi? Kāda ir Tava laimīgā diena?

Manā izpratnē panākumi ir svarīgi arī mazās lietās. Ikdienas projektos tas nozīmē izspiest maksimāli labu rezultātu, tad arī atnāks lielāki sasniegumi. Veiksme darbā droši vien ir tad, ja ir forši klienti un kolēģi. Laimīgās dienas man vispār ir daudz – tādas ir pārsvarā, tā ir gandrīz parasta ikdiena. Protams, ceļojums kopā ar ģimeni ir īpašs notikums.

Kas Tev, strādājot reklāmā, ir visgrūtākais?

Vai var būt, ka nekas? Reizēm tomēr iesākt jaunu darbu ir grūti.

Kāds ir Tavs mīļākais citāts?

Par darba lietām runājot, varētu būt šis no Bill Bernbach: „Mēs, kas profesionāli izmantojam masu medijus, esam sabiedrības veidotāji. Mēs varam sabiedrību vulgarizēt. Mēs varam to brutalizēt. Vai arī mēs varam to pacelt augstākā līmenī.” (“All of us who professionally use the mass media are the shapers of society. We can vulgarize that society. We can brutalize it. Or we can help lift it onto a higher level.”) Un vēl šis labs: „Nekas no tā, ko tu neesi atdevis, nekad nebūs patiesi tavs” (“Nothing you have not given away will ever really be yours.”) ― Klaivs Steiplzs Lūiss.

Tu esi strādājis vairākās reklāmas aģentūrās. Kas rosinājis šādu aktīvu migrēšanu?

Visu šo laiku esmu nostrādājis Rīgas centrā un faktiski nekādas lielās migrēšanas nav bijis. Bet, ja nopietni, veselus astoņu gadus nostrādāju McCann grupā, tad nāca neatkarīgais posms aģentūrā Noname un tagad trešo gadu esmu DDB.

Ko Tu gaidi no PrintArt Award konkursa šogad, kad tas notiek jau 10. gadu pēc kārtas?

Gaidu labus darbus, labu dizainu. 

19.09. - Ko igauņi zina par latviešiem un otrādi. Stāsta PrintArt Award žūrijas pārstāvis Jonels Lehari

Jau 26. septembrī jūsu iesniegtos darbus sāks vērtēt profesionāla starptautiska žūrija. Šajā aizraujošajā un vienlaikus grūtajā procesā savu artavu sniegs arī reklāmas aģentūras Identity radošais direktors Jonels Lehari (Ionel Lehari) no Igaunijas. Viņš, starp citu, vairākkārt saņēmis godalgas mūsmāju Golden Hammer festivālā, kā arī Jonels, izrādās, ir grupas „Instrumenti” fans.

Interviju angļu valodā vari lasīt šeit.

Ionel.bmp

Kurš ir tavs mīļākais pasaku varonis?

Mazā Mija no Tūves Jānsones grāmatām par trollīšiem Muminiem.

Ko tev nozīmē panākumi?

Panākumi man nozīmē redzēt laimīgus cilvēkus, pie kuru veiksmes es esmu strādājis. Tā tas ir mājās, darbā un citur.

Kur tu pavadījis savu pēdējo atvaļinājumu?

Vasaru, kā parasti, pavadīju Muhu salā, kur manai ģimenei pieder vasarnīca.

Kas veido zīmolu – kāds stāsts vai mīts, kas ir tā pamatā?

Zīmols ir konstruēta fikcija. Tā ir operacionāla sistēma, kas palīdz apieties ar simboliskām vērtībām. Mīts vai stāsts patiešām var būt zīmola pamatā, bet ne pats zīmols. Tiem, kas strādā šajā jomā, mans ieteikums būtu – pamēģiniet iejusties svešā ādā un tad pastāstiet citiem, kā jums gājis.

Kas mums būtu jāzina par grafisko dizainu Igaunijā? 

Un cik daudz jūs par to jau zināt? Varu derēt, ka ne pārāk daudz. Šovasar es apmeklēju Positivus festivālu un mani patīkami pārsteidza grupas “Instrumenti” uzstāšanās. Tad es sapratu, ka man būtu jāuzzina vairāk par kaimiņvalstu mūzikas ainu. Vispār mums būtu vairāk jāinteresējas par to, kas notiek tepat kaimiņos.  Iespējams, te arī slēpjas atbilde uz tavu jautājumu.

Vai igauņi stāsta anekdotes par latviešiem? Vai vari kādu izstāstīt?

Es gan neesmu īpaši dedzīgs anekdošu piekritējs, man vairāk patīk spontāni joki. Bet vienu gan es varu droši pateikt: katrs igaunis ir pārliecināt, ka latviešiem ir seši kāju pirksti. Tiešām nezinu, kā tas radies. 

Kā tu domā, kāds būs PrintArt Award konkurss?

Nav ne jausmas, bet esmu pārliecināts, ka man tas patiks. 

18.09. - Balvas uzvarētājiem

Mēdz teikt, ka svarīgi ir nevis uzvarēt, bet piedalīties. Mēs tam daļēji piekrītam, tomēr mākam arī pienācīgi sumināt konkursa uzvarētājus. Tāpēc vēlreiz atgādināsim, kādas balvas gaida labākos no labākajiem.


PrintArt Award konkursa kategorijās:

1. vieta: Pantone Plus Essentials 6-Guide setPrintArt Award diploms un specbalva.

2. un 3. vieta: PrintArt Award diploms un specbalva.

pantone.jpg


Grand Print un Grand Art kategorijās:

Uzvarētāji šajās kategorijās saņems jauno Apple iPad (mobilais internets, 3G (4G LTE), GPS, Wi-Fi, 32GB), PrintArt Award diplomu un specbalvu.

ipad.jpg


Perfect Choice kategorijās:

Katrā kategorijā uzvarētāju gaida PrintArt Award diploms, specbalva un pārsteiguma balva, ko gatavo attiecīgais papīra ražotājs.

100% Green Choice – Arjowiggins Graphics dāvās papīru 500 EUR vērtībā kādam nākotnes projektam.

More than Paper! – Arjowiggins Creative Papers pasniegs kādu ļoti francisku dāvanu, ko pagaidām paturam noslēpumā.

Feeling Paperboards! – Iggesund AB uzvarētāju aicinās ciemos uz pasaulē viena no kvalitatīvākā grafiskā kartona Invercote Creato ražotni Zviedrijā (vairāk par Iggesund AB lasi šeit).

The Best Performance of Scandia – VIDA Paper dāvinās braucienu uz Lessebo papīra fabriku Zviedrijā (vairāk par VIDA Paper lasi šeit).

The Best of Coated – Stora Enso dāvās papīru 500 EUR vērtībā kādam nākotnes projektam.

Elegance with Arctic – pērn Arctic Paper uzvarētājam sagatavoja lidojumu gaisa balonā, bet to, kas gaidāms šogad, ražotājs vēl neatklāj...

Iesūti savu darbu līdz šodienas, 18. septembra, vakaram, piedalies un uzvari!  

14.09. - Diena sākas ar labām vēstīm!

Mēs labi zinām, ka esi ieracies darbos līdz ausīm. Droši vien pats brīnies, cik ātri pienācis 14. septembris. Tāpēc esam PAGARINĀJUŠI PrintArt Award darbu iesniegšanas termiņu līdz otrdienas, 18. septembra, vakaram. Vairāk gan ne :) Gaidām darbus! 

13.09. - Ja nesanāk, piedalieties atkal! Intervija ar Gintu Apsīti

Līdz PrintArt Award darbu iesniegšanas termiņa beigām palicis pavisam maz, drīz pieteiktajiem darbiem ķersies klāt žūrija, kas tos svērs, mērīs, cilās, taustīs un vērtēs. Viņu vidū būs arī grafiskais dizainers un mākslinieks Gints Apsīts, kurš strādā reklāmā un animācijā.

apsits_portrait.jpg

Gints Apsīts dzimis 1977. gadā Strenčos, mācījies Fabrica Benetton komunikāciju pētniecības centrā Itālijā. Grafikas darbi izstādīti Centre Pompidou Parīzē, Lisabonā, Boloņā, Londonā, Honkongā, Tokijā. Ar animācijas filmām piedalījies un godalgots vairākos starptautiskos filmu festivālos.

Kādi stili, tehnikas un tēmas grafiskajā dizainā Tev ir vistuvākās?

Kas saistās ar komerciālajiem darbiem, es apzināti cenšos neiemīļot kādu konkrētu tematiku. Tas ierobežo, uzliek klapītes. Bet radošajā procesā rodas daudz blakusproduktu – idejas,  tehnikas, kuras ļoti gribētos iekļaut gala produktā, lai arī tie nav piemēroti konkrētajā gadījumā. Tāpēc tos cenšos izpētīt dziļāk, „norakstot” uz kādu no personīgajiem projektiem.

Kas Tevi iedvesmo?

Pēdējā laikā – filmas, kuras skatos pa kadriem, atkārtojumā, palēnināti, paātrināti un lasot kopā ar scenāriju. Šādai analīzei aiziet vesela diena (filmai), bet pieredze ir lielāka nekā vairākas izlasītas grāmatas. Tas gan vairāk palīdz manam animācijas profesijas novirzienam. 

Iedvesmo arī brauciens ar mašīnu trijos naktī pa naksnīgu pilsētu. 
Svaigi uzasināts 2B zīmulis. Bērni ar savu nepiesārņoto un nebremzēto radošo pasauli. Grāmatas, grāmatas, ļoti daudz grāmatu.  

Bez kurām trim lietām nevar iztikt radošajā profesijā? Bez kurām var iztikt?

Diezgan grūti ir strādāt bez kaisles, aizrautības un mīlestības pret konkrēto darbu un profesiju kopumā. Tāpēc bieži vien pirms uzsākt kādu konkrētu projektu apsēžos un mēģinu atrast to āķi, kas mani varētu patiesi aizraut un ieinteresēt. Tādas virspusējas lietas kā nauda bieži vien nestrādā. Vajag atrast kaut ko dziļāku, kas pavelk mani, kas atklāj man kaut ko jaunu. Tad, kad šādā veidā esmu sevi pārliecinājis, man ir vieglāk saņemties un vieglāk savai idejai pavilkt līdzi klientu. 

Bet iztikt varētu bez 3D un video iespējām Photoshopā, bez deadlainiem.

Kāds notikums nozarē tevi visvairāk pārsteidzis, šokējis vai uzrunājis pēdējā laikā?

Grūti izcelt kaut ko konkrētu, varbūt – pēdējos gados attīstība un straujās izmaiņas industrijā kopumā. Veidi, kādos cilvēki komunicē, ātrums, ar kādu asimilējas jaunas lietas bez lietošanas instrukcijām. Attiecīgi, uzņēmumi komunikācijā, ar zināmu laika nobīdi, mēģina skriet tam līdz. 

Kā cīnīties ar garlaicīgu reklāmu?

Neesmu pārliecināts, ka ir vajadzība kaut kā īpaši cīnīties. 

Ko Tu gribētu novēlēt PrintArt Award konkursa dalībniekiem?

Piedalīties un lai veicas! Ja nesanāk, piedalīties atkal. 

Ko Tu gribētu novēlēt pats sev?

Atrakt savu passion.  

11.09. - Elegance with Arctic – PrintArt Award iecienītākā specbalva

Nākamā specbalvu kategorija, par kuru tev stāstīsim, ir Elegance with Arctic. Tā ir nekrītoto un krītoto papīru ražotāja Arctic Paper balva konkursa darbam, kura ražošanā izmantoti papīri Arctic Volume, Munken vai Munken Rough. Ik gadu PrintArt Award konkursā Arctic Paper izvirzās līderos – liela daļa (ap 40%) no konkursa darbiem ir drukāti uz tā papīriem. Var teikt,  ka Arctic Volume un Munken ir Latvijas dizaineru iecienītākie papīri.

Arctic Create Volume spread_1.png

Arctic Paper pēc produktu klāsta ir viens no vadošajiem Eiropas papīra ražotājiem, kas piedāvā Amber, Arctic, G-Print, Munken, Pamo un L-Print papīrus. Tie tiek izmantoti galvenokārt grafiskā dizaina iespieddarbiem un kā grāmatu papīrs. Uzņēmuma ražotnes atrodas Zviedrijā, Polijā un Vācijā.

Arctic Paper piedāvātajiem paaugstinātas tilpummasas papīriem piemīt unikāli raupja virsma, dabisks izskats un lieliskas attēlu reproducēšanas īpašības. Krītpapīrus var izmēģināt tīmekļa vietnē www.arcticpaper.com/dummyshop, pasūtot paraugus vai maketu savam topošajam darbam.

art_w_darbariki.jpg

Šovasar Arctic Paper ir laidis klajā apjomīgu, vairāk kā 100 lapas biezu izdevumu „Meistarklase. Munken ceļvedis nekrītoto papīru pasaulē”.

art_wmaz.PNG

Tajā atradīsi atbildes uz visiem jautājumiem, kas pasūtītājam un iespiedējam var rasties ražošanas procesā. Grāmata sadalīta četrās daļās – par papīru, repro, druku un pēcapstrādi. Tās veidotāji cer, ka nekrītotā papīra apdrukas „bībele” visām iesaistītajām pusēm ļaus izkopt vienotu valodu, lai runātu par kvalitāti un sasniegtu cerēto rezultātu. Ceļvedis ir pieejams www.arcticpaper.com/munkenshop.  

iekraso015.jpg

Vēl viena aktuāla ziņa ir Arctic Paper rīkotais dāvanu papīra zīmējumu konkurss „Iekrāso savu dāvanu!”. Lai tajā piedalītos, tev jāizvēlas kāds no piedāvātajiem papīriem, jārada pieskaņots dizains un darbs jānosūta konkursam līdz 31. oktobrim. Labākais pieteikums tiks nodrukāts un tā autors saņems 100 dāvanu papīra eksemplārus. Vairāk par konkursu uzzināsi, rakstot uz info-lv@arcticpaper.com

7.09. - Tavs autiņš – spīd un laistās. Gluds kā spogulis vai raibs kā gepards

Šodien, kad brauksi mājās no darba vai dosies iepirkties uz veikalu, pavēro, kas notiek tev apkārt. Kādas mašīnas brauc uz ielas un kas tām rakstīts virsū. Korporatīvā transporta dizains un reklāmas risinājumi ir PrintArt Award konkursa kategorija C, par kuru sīkāk izstāstīs Egita Deksne no  S-print Baltic – lielformāta digitālās drukas uzņēmuma ar vairāk kā 10 gadu pieredzi. Auto aplīmēšana ir viens no uzņēmuma darbības pamatvirzieniem.

Auto reklāma ir ceļojoša reklāma un tai ir vajadzīgi skatītāji. Vai tā ir piemērota arī mazāk apdzīvotajiem lauku apvidiem?

Auto reklāma ir lielisks veids, kā reklamēt savu produktu vai pakalpojumu ne tikai pilsētā, bet arī attālākos lauku reģionos. Es pat teiktu, ka laukos to pamana vairāk, nekā pilsētā, kur visapkārt ir koši reklāmas uzraksti un bildes. Tomēr, protams, pilsētās ir vairāk iedzīvotāju un, sēžot sastrēgumos, gribot vai negribot uz šīm reklāmām mēs skatāmies.

sports.JPG

Vai S-print Baltic vēršas arī tādi klienti, kas vienkārši grib izdaiļot savu auto, lai izteiktu savu individualitāti?

Ļoti bieži cilvēki vēlas izcelt savu automašīnu pārējo vidū. Mašīnas tiek ietītas melnā matētā plēvē, karbona imitācijas plēvē, cits vēlas izcelt savus hobijus un vienu mikroautobusa sānu ietin bildē, kur viņš redzams uz slēpēm, bet otru sānu – kur redzams zem ūdens akvalangista tērpā. Pēdējā laikā daudzi izrāda interesi par ādas imitācijas plēvēm un spoguļplēvēm.

dzeltens_melns.JPG 

Daudzi, pērkot jaunu automašīnu, izvēlas to ietīt citas vai tādas pašas krāsas plēvē, tā to pasargājot no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes. Pēc pāris gadiem, noplēšot uzlīmes, mašīnas krāsojums ir svaigs kā no rūpnīcas izdzītai mašīnai.

Kādi ir šī gada jaunumi (tehnoloģijās, dizainā, krāsās, motīvos) auto aplīmēšanai?

Apdrukājamo plēvju sortimentā izmaiņas un jauninājumi tik bieži netiek ieviesti. Tiek pilnveidotas jau esošā plēves. Jaunumi biežāk tiek ieviesti jau gatavo krāsaino plēvju sortimentā. Katru gadu tiek izdomātas un laistas tirgū dažādu jaunu faktūru plēves.

Materiālu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc grūti izšķirt kādu konkrētu jaunu modes tendenci. Viss ir atkarīgs no izdomas, arī no cilvēku mentalitātes. Cits vēlas gaumīgu un pieticīgu dizainu savam auto, cits kliedzošu un no liela attāluma redzamu.

irtacu5diena.JPG

Vai klientam vienmēr jau ir gatavs dizains vai arī jūs to izstrādājat kopā?

Lielas firmas kā „Venden”, „Ādažu čipsi”, „Aldaris”, „Rīgas miesnieks”, „Latvijas Balzams” izmanto reklāmas aģentūru pakalpojumus, kas izstrādā dizainus.  Bet, ja pie mums atnāk klients ar vēlmi aplīmēt mašīnu, bet dizaina vēl nav, mēs noskaidrojam, kādas ir klienta vēlmes, un piedāvājam izstrādāt dizainu.

vendentante.jpg

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai aplīmētu vienu vieglo auto?

Automašīnas uzlīmju izgatavošana var ilgt no 2–4 darba dienām. Divas dienas būs nepieciešamas, ja automašīnu paredzēts aplīmēt ar dažādu krāsu ploteruzrakstiem un zīmējumiem, bet,  ja automašīnu paredzēts ietīt drukātā fotogrāfijā, ievērojot visas ražošanas nianses, tas var prasīt kādas četras dienas. Uzlīmes tiek drukātas, žāvētas, lakotas vai laminētas, tālāk grieztas nepieciešamajā formātā, tīrītas un pārklātas ar pārnesuma plēvi. Pats līmēšanas process var ilgt no 4 stundām līdz 3 dienām.

skyskysky.jpg

Vai esat aplīmējuši arī lielos autobusus? Vai transporta izmēram ir kāda specifika?

Transporta izmēram nav nozīmes. Tas var būt gan autobuss, gan vilciens, gan lidmašīna. Izmērot konkrēto transportlīdzekli, mēs programmās sadalām dizainu daļās, nodrukājam un līmētāji to uzlīmē tā, ka salaiduma vietas nav manāmas.

desas.jpg 

5.09. - Magnum NT – vizuālās reklāmas partneris Nr. 1

Ja kāds mums vaicātu „Bez kā nevar notikt PrintArt Award konkurss?”, tad mēs viennozīmīgi atbildētu – bez drukas un dizaina Brālības, bet tās degsmes un profesionalitātes! 

„Un vēl?” mūs turpinātu izprašņāt iedomātais sarunas biedrs.

Tad, nedaudz padomājuši, mēs atbildētu: „Nu protams! Bez mūsu atbalstītājiem un palīgiem!” Viens no tiem ir vizuālās komunikācijas līderis Latvijā, digitālās drukas lietpratējs Magnum NT.

„Kas viņš tāds ir, ko dara?” turpinātos saruna.

Dibināts 1996. gadā, uzņēmums strādā reklāmas izgatavošanas, lielformāta drukas un montāžas nozarē, taču papildus piedāvā arī dizaina izstrādes un maketēšanas pakalpojumus. Magnum NT ilggadējie klienti ir Drogas, McDonalds, L’Oreal Baltic un citi lieli un mazi uzņēmumi. Gandrīz droši, ka kādu viņu darbu esi kaut kur redzējis – skatlogā, stendā, gaismas kastē, vidē vai uz automašīnas.

Magnum_Samsung.jpg

Turklāt jau trīs gadus Magnum NT ir lielformāta drukas ražošanas partneris Nordea Rīgas maratonam un festivālam Positivus. Kādā no tiem tu taču esi bijis?

Magnum_Positivus.jpg

Magnum NT ražošanas apjoma jauda ir 800 m2 dienā. Turklāt viņiem ir ātrākā UV drukas iekārta, ar kuru var apdrukāt jebko, lai tikai tas būtu taisns – finieri, stiklu, metālu vai plastikātu, grubuļainu vai gofrētu kartonu! Šāda druka ir noturīga pret saules gaismu un lieliski kalpo interjera elementu apdrukai. Turklāt šoruden Magnum NT iegūs savā īpašumā Baltijā pirmo nākamās paaudzes UV drukas iekārtu Vutek QS2, saglabājot vadošās  pozīcijas Baltijas valstu tirgū.

Magnum_skuni.JPG 

PrintArt Award konkursā Magnum NT sniegs atbalstu lielformāta drukas darbos, kā arī apbalvošanas ceremonijas noformējumā. Nez, kā tas izskatīsies... Gribi zināt? Tad iesūti savu darbu konkursā un mēs tevi uzaicināsim uz noslēguma pasākumu 28. septembra vakarā!  

4.09. - More than Paper! Dizaina papīri lietpratējiem

Tagad tev pastāstīsim par konkursa specbalvu More than Paper! – to pasniedz dizaina papīru ražotājs Arjowiggins Creative Papers darbam, kura ražošanā izmantoti dizaina papīri: Conqueror, Rives, Sensation by Rives, Curious Collection papīri, Keaykolour, Popset. Vairāk par katru papīra veidu vari atrast ražotāja mājaslapā: http://www.arjowigginscreativepapers.com.

Specbalvas nosaukums nav nejaušs. Arjowiggins Creative Papers papīri patiešām ir vairāk nekā vienkāršas papīra loksnes. Vadoties no papīra iedalījuma kategorijās, dizaina papīri ir ļoti specifiska grupa, ko raksturo neaptverami plaša spektra krāsu, nokrāsu un tekstūru daudzveidība. No spoži baltiem līdz piķa melniem, no caurspīdīgiem, dūmakainiem, dabīgiem un autentiskiem līdz eleganti gludiem,  zeltainiem, samtainiem un raupjiem. Viena no dizaina papīru lielākajām priekšrocībām ir to spēcīgajā un pārliecinošajā komunikācijā – nav nepieciešams izmantot daudz un ļoti sarežģītas drukas un pēcapstrādes tehnoloģijas.

AW1lapinas.png

Katrai Arjowiggins Creative Papers papīra kolekcijai ir savs raksturs, stils un piemērotība dažādu veidu drukas darbiem. Jaunas kolekcijas parādīšanās, tās krāsu un tekstūru izvēle vienmēr ir īpašs notikums, pie kura strādājuši interjera un grafiskie dizaineri, modes mākslinieki un fotogrāfi. Vietnē behance.net Arjowiggins Creative Papers radošais portfelis http://www.behance.net/Arjowiggins pastāstīs par to vairāk.

AW2_glossOrmatt.png

Ražotāja mājaslapā atradīsi arī „Radošo galeriju”, kurā apkopoti labākie, no Arjowiggins Creative Papers klāsta tapušie darbi – sadaļā Best Design. Darbus var iesniegt ikviens, taču finālā tiek tikai trīs labākie, kurus par tādiem atzīst starptautiska žūrija. Galerija tiek papildināta reizi ceturksnī.

best.png

31.08. - 100% Green Choice – vēl zaļāks, vēl baltāks

Kā droši vien būsi jau pamanījis, PrintArt Award konkursā ir sešas Perfect Choice specbalvu kategorijas, ko piešķir Antalis  sadarbības partneri – pasaulē atzīti papīra ražotāji, katrs specializējies kādu konkrēta papīru vai kartonu ražošanā. Labākie konkursā iesniegtie darbi šajās kategorijās iegūs aizraujošas pārsteiguma balvas!

Par katru no šiem papīra veidiem tagad stāstīsim sīkāk.

Pirmā pēc kārtas ir īpašā kategorija 100% Green Choice – tā ir videi visdraudzīgāko otrreizējās pārstrādes papīru ražotāja Arjowiggins Graphics balva konkursa darbam, kura ražošanā izmantoti papīri Cyclus un Cocoon. Tie abi ražoti no 100% otrreizējās šķiedras.

cocoon-ensemble.jpg

Jackpotpoup_cyclys.jpg

Cocoon  pārsteidz ar nevainojamu kvalitāti un baltumu, ko, iespējams, tradicionāli nesaista ar reciklētu papīru. Ražotāja mājaslapā (http://www.greenfieldsas.com/home.html) vari detalizēti iepazīties ar inovatīvo pārstrādes procesu, kas ļauj iegūt tik labu rezultātu. Par Cocoon  vairāk atradīsi te: http://www.white-and-recycled.co.uk/.

greenfield2.jpg

Interesants ir arī kalkulators, ar kura palīdzību vari aprēķināt, cik kilogramu atkritumu, izplūdes gāzu, litru ūdens, koksnes un enerģijas tiks ietaupīts, izvēloties Cyclus vai Cocoon papīru parasta, otrreiz nepārstrādāta papīra vietā. Kalkulatoru atradīsi šeit: http://www.arjowigginsgraphic.com/.

Starp citu, kategorijā 100% Green Choice  konkursam jau ir pieteikts viens darbs. Uzzini par to vairāk mūsu mājaslapā sadaļā „Iesniegtie darbi”!     

30.08. - Mākslinieki malači!

Konkursā iesniegts vēl viens mākslas katalogs! Šoreiz tas ir mākslas izdevums „Akmeņi. Pārdod”, kas ietver divas mākslinieka Reiņa Hofmaņa fotogrāfiju sērijas.

 

20120315_stones_01.jpg

Sērija „Akmeņi” tapusi Francijā, bet „Pārdod” (Sale) – Latvijā. Izdevums sastādīts trīs valodās, tādēļ dizaina izstrādē īpaša uzmanība pievērsta skaidram valodu dalījumam. Savukārt saturisko nošķīrumu nodrošina dažādu papīru lietojums teksta daļai un fotogrāfijām. Darbs iesniegts kategorijā D2.  

28.08. - PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāvis Mirko Borše: „Man tas ir liels gods!”

Pienācis laiks iepazīstināt ar nākamo PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāvi – grafisko dizaineri no Vācijas Mirko Borše (Mirko Borsche). 2007. gadā viņš nodibināja pats savu grafiskā dizaina aģentūru Bureau Mirko Borsche, kas atrodas Minhenē. Līdzās klientiem no biznesa jomas (tādiem kā BMW Group, Moleskine, McDonalds, Nike u.c.), aģentūra apkalpo arī virkni kultūras iestāžu, izstrādājot katalogus, grāmatas, koncertu plakātus un teātra afišas, iekārtojot izstādes un radot gan industriāla, gan modes dizaina darbus. Interviju angļu valodā vari lasīt šeit.

portrait_borsche.jpg

Vai digitālo tehnoloģiju ērā, kurā pašreiz dzīvojam, papīrs ir kļuvis par luksusa priekšmetu?

Nē, ne gluži. Labākais veids, kā drukas darbiem saglabāt savu nozīmību, ir to satura un izpildījuma kvalitāte.

Vai vari dalīties iespaidos par kādu īpaši veiksmīgu vai neparastu grafiskā dizaina darbu, ko nācies sastapt pēdējā laikā?

Es redzu daudz labu darbu visapkārt. Tie nāk no visdažādākajām jomām. Tas patiešām ir satriecoši – cik daudz atšķirīgu stilu patlaban ir visapkārt.  

Ja Bureau Mirko Borsche iesniegtu darbu PrintArt Award  konkursā, kuru tu izvēlētos?

Droši vien Bayerische Staatsoper plakātus vai kaut ko no Zeitmagazin.

Bayr_opera_plakats.jpg

Vai esi bijis Rīgā? Ko tu zini par šo pilsētu?

Vēl nekad neesmu bijis Rīgā un neko daudz par to nezinu. Cik var spriest pēc Google Picture Search, tā ir skaista pilsēta.

Tu esi uzaicināts strādāt PrintArt Award 2012 konkursa žūrijā. Ko tev tas nozīmē?

Man tas ir liels gods, jo es nāku no mazas aģentūras ļoti mazā pilsētā. 

23.08. - Iespējas ik uz soļa. Saruna ar Maiju Gadzāni

Šodien iepazīstinām ar nākamo PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāvi – Maiju Gadzāni. Viņa ir grafiskā dizainere, ieguvusi bakalaura grādu mākslā, pašreiz strādā reklāmas aģentūrā MOOZ!.

 

Maija_Gadzane.jpg

Ko Tev nozīmē būt PrintArtAward konkursa žūrijā?

Būt žūrijā, manuprāt, ir gan pagodinājums un kompliments, gan izaicinājums un atbildība. 

Ko tu gaidi no konkursa?

Kā jau vienmēr, tiek gaidīts kaut kas liels un ļoti labs. Ceru, ka iesniegtie darbi tādi arī būs – drosmīgi, pārsteidzoši, radoši. Runājot par vērtēšanu, ceru, ka darbi būs viens par otru labāki un žūrijai būs ļoti grūts darbs veicams. 

Kāpēc ir vajadzīgs PrintArt Award konkurss?

Tā ir iespēja parādīt savu veikumu, aplūkot citu sadarīto un iegūt novērtējumu savam darbam. Drukas darbi ir tie, kas daudziem dizaineriem ir sirdij tuvāki, jo tos var rokās paturēt, uz plaukta nolikt. Veidojot dizainu, ir jāpiemeklē papīrs, pēcapstrādes tehnika utt., rezultātā ideja pamazām top apģērbta. Un tieši tāpēc rezultāts var būt tik ļoti pārsteidzošs. PrintArt Award konkurss ir iespēja dalīties ar saviem lolojumiem.

Kāpēc esi izvēlējusies kļūt par grafisko dizaineri un ilustratori? Kas Tev šajā darbā patīk visvairāk?

Nevaru nepiekrist Jessica Hische, burtu dizaineres teiktajam: The work you do while you procrastinate is probably the work you should be doing for the rest of your life. To varētu tulkot aptuveni tā – tas, ko tu dari tajā laikā, kad tev būtu jādara kaut kas cits, arī ir darbs, kam veltīt savu mūžu. Visvairāk man patīk tas, ka es nevaru izdomāt, kas man nepatīk šajā darbā.

Nosauc trīs lietas, kas Tavā profesijā ir absolūti nepieciešamas!

Ja tā padomā, tās lietas ir tādas pašas kā jebkurai citai profesijai: labs miegs, kripata drosmes, radošums.  Zīmuļi, planšete, šķēres – tie ir tikai instrumenti. Ja ir aizrautība un vēlme radīt, tad pārējo var sameklēt.

Kas Tev visvairāk traucē?

Šķiet, lietas sāk traucēt tikai tad, kad pievērš tām pārāk daudz uzmanības. 

Vai ir kāds trakulīgs, utopisks projekts, ko kādreiz ceri īstenot?

Vienu pat grūti izcelt :). Ir daudz ideju, kuras ceru kādreiz īstenot. Uzskatu, ka Latvija ir ļoti pateicīga vide, lai veidotu interesantus darbus. Iespējas te ir ik uz soļa. 

22.08. - Iesniegts firmas stila komplekts. Uzzini, kāds!

Lai arī vasara tuvojas beigām, konkurss rit uz priekšu, un mums ir jauns pieteikums – grafiskā dizaina uzņēmums Dd studio ir iesniedzis savu jauno firmas stilu. Lasi vairāk sadaļā Iesniegtie darbi

14.08. - Vēl mēnesi vari pieteikties PrintArt Award konkursam! Kādas būs balvas?

Kā tas laiks skrien! PrintArt Award konkursam savu darbu vari pieteikt vēl tikai vienu mēnesi! Tādējādi tu sniegsi savu artavu izcilāko drukas un dizaina darbu kopainas atklāšanai, ko tā krāšņajā pilnībā mēs ieraudzīsim PrintArt Award apbalvošanas ceremonijā septembra beigās.

Bet tagad pienācis laiks beidzot atklāt, kādas balvas saņems PrintArt Award konkursa uzvarētāji.

Tad lūk! Visi pirmo vietu ieguvēji saņems Pantone Plus Essentials 6-Guide set.

pantone.jpg

Grand Print un Grand Art kategoriju laureāti: Apple jauno iPad (mobilais internets, 3G (4G LTE), GPS, Wi-Fi, 32GB).

ipad.jpg

Labākos darbus Perfect Choice kategorijās gaida Antalis piegādātāju sarūpētās pārsteiguma balvas, kas tiks īpaši piemeklētas katram uzvarētajam (tas var būt, piemēram, lidojums gaisa balonā vai rūpnīcas apmeklējums). Visi konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji un speciālo kategoriju uzvarētāji saņems īpašās PrintArt Award balvas un Goda diplomus.

Balvas_2011.jpg

Izklausās vilinoši, tāpēc – uz priekšu! Atceries, ka savu darbu vari pieteikt elektroniski, un tam pakaļ ieradīsies bezmaksas kurjers

7.08. - Īpašā taktīlā sajūta. Par žurnāliem un to likteni sarunā ar PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāvi grafisko dizaineri Ivu Zenni

Žurnāli glabā laikmeta nospiedumu. Tie atklāj gan skaistuma etalonus, gan dzīvesstila kanonu. Ko gatavot vakariņās? Kur iepirkties? Kur pavadīt atvaļinājumu? Kuru vaļasprieku izvēlēties – riteņbraukšanu, jogu vai bio dārzeņu audzēšanu? Žurnāli, kurus lasām, par mums var pastāstīt daudz ko. Tāpēc tie arī ir tik interesanti. Arī pēc desmit, divdesmit un vairāk gadiem, kad tos atrodam bibliotēkā vai omes kumodes atvilktnē.

Kā atsevišķa PrintArt Award konkursa kategorija žurnāli parādījās tikai pirms gada un arī tad – tikai ar diviem pieteikumiem. Mēs ceram, ka šogad būs vairāk! Bet vai cerībām ir pamats? Vai žurnāli vispār spēj konkurēt ar elektroniskajiem medijiem? Šie it kā labi zināmie un daudzkārt iztirzātie jautājumi vēlreiz uzpeldēja PrintArt Award sarunā ar Ivu Zenni, mākslinieku un grafisko dizaineri, kura veidotais „Rīgas Laiks” pirms gada konkursā plūca uzvaras laurus. Ivs Zenne ir galvenais mākslinieks reklāmas aģentūrā Publicis Riga, grafiskā dizaina aģentūras Graffiti Point īpašnieks un Digital Guru pasniedzējs. Un tas vēl nav viss! Šogad viņš būs PrintArt Award 2012 konkursa žūrijā!

Ivs_Zenne.jpg

Cik sen tu veido žurnāla „Rīgas Laiks” dizainu?

2010. gada beigās mani kopā ar māksliniekiem Jāni Blanku, Hariju Brantu, Juri Petraškeviču un Ilmāru Blumbergu uzaicināja pārstrādāt žurnāla dizainu. Ērika Šulca logotipu mēs atstājām, taču mainījās žurnāla salikums, papīrs, sējuma veids un daži fonti.

Kāpēc vajadzēja kaut ko mainīt?

Pirmkārt, gribējām, lai žurnāls ir ērtāks gan no salikšanas, gan lasīšanas viedokļa. Otrkārt, pat labas lietas reizēm ir mazliet jāpamaina, jo iestājas zināms nogurums.

Kāds „Rīgas Laiks” ir patlaban?

Esam to vairāk pielāgojuši tekstu orienēta žurnāla prasībām. Jaunais papīrs Munken Pure ir daudz plastiskāks, kontrasts starp papīru un burtiem nav tik izteikts, žurnāla formāts ir mazāks, sējums – biezāks un nopietnāks. Beidzot „Rīgas Laiku” var ērti ielikt kabatā, kā bija iecerējuši tā veidotāji.

Rigas_Laiks.jpg

Ar ko atšķiras izdevums krievu valodā?

Krievu valodā „Rīgas Laiks” sācis iznākt tikai šogad, lai gan ideja briedusi jau sen. Pagaidām izskatās, ka gadā būs četri numuri. Mēs izvēlējāmies ļoti plānu grāmatu papīru, kas laika gaitā sāks dzeltēt, radot vecuma pieskaņu. Mums šī ideja ļoti patika. Tāpat kā latviešu versijā, arī krieviski „Rīgas Laiks” iedod īpašu taktīlo sajūtu, taču šo izdevumu kabatā vairs neieliksi.  

Pērn žurnāls „Rīgas Laiks” ieguva pirmo vietu PrintArt Award 2011 konkursā. Kā tu par to juties?

Es biju pārsteigts, jo iesniedzu darbu, kas man vienkārši pašam likās labs, nemaz necerot iegūt kādu balvu. Žurnāls arī īsti neatbilda nevienai konkursa kategorijai.

Cik perspektīva ir atsevišķa kategorija žurnāliem, ņemot vērā Latvijas situāciju?

Pasaulē ir virkne piemēru žurnāliem, kas iznāk ļoti mazai auditorijai. Kamēr vien būs cilvēki, kas spēs novērtēt teksta taktīlo un smaržas sajūtu, žurnāli pastāvēs. Turklāt lasīšana uz elektroniskām ierīcēm nav tik ērta. Galu galā žurnālam ir daudz priekšrocību – uz tā malām var kaut ko uzrakstīt, to var palikt zem ļodzīga galda kājas, var izmantot iekuram vai arī pēc pieciem gadiem atrast kādā pažobelē un lasīt kā jaunu. 

Latvijā savukārt, no vienas puses, iznāk daudz žurnālu, taču tos ierobežo žanra prasības. Ar tādiem izdevumiem kā „Santa” un „Lilita” ir grūti kaut ko iesākt, grūti uztaisīt no tiem kaut ko jaunu. No otras puses, mākslas žurnālu patiešām mums ir maz. Tie, kas bija, ir aizvērušies. Redzēsim, ko rādīs šī gada konkurss.

Tu esi PrintArt Award 2012 žūrijā. Ko tev tas nozīmē?

Konkurss ir īpašs žanrs. Es labi saprotu tos dizainerus, kas ir ierakušies darbos un palaiž garām iesniegšanas termiņus. Arī man tā ir bijis ne reizi vien. Taču tagad būšu spiests iedziļināties un to lietu papētīt.

Ko tu ceri sagaidīt no konkursa?

Ceru ieraudzīt nopietnu darbu, kas, spītējot lielajam bubulim vārdā „krīze”, spēj sniegt kaut ko jaunu, kvalitatīvu un skaistu.  

6.08. - Iesniegti pirmie komerciālā iepakojuma darbi!

Ar nelielu aizkavēšanos, bet savu kārtu sagaidījuši vēl divi PrintArt Award konkursā iesniegtie darbi – iepakojuma kastītes RESQIN un CareBerry. Lasi vairāk sadaļā Iesniegtie darbi!

3.08. - Kategorijā „A3 Kalendāri” iesniegts jau otrais darbs!

12 mēneši, 12 kolēģi, 12 krāsaini stāsti. Luminiscējošie logo ļauj plānot tikšanos arī tumšajās diennakts stundās, bet termodruka uz vāka slēpj kādu vēlējumu... Lasi vairāk sadaļā Iesniegtie darbi

31.07. - Konkursam iesniegts jauns darbs

Pagājušā nedēļā PrintArt Award konkursam ir iesniegts vēl viens darbs – Latvijas Gāzes gada grāmatas komplekts. Lasi vairāk sadaļā Iesniegtie darbi!

25.07. - PrintArt intervija ar Ēriku Stendzinieku

Viena no PrintArt Award konkursa kategorijām ir reklāma, kuru šonedēļ pētām padziļināti. Esam aizrakušies līdz Kannās, ADCE Awards, Eurobest Awards un citviet atzinīgi novērtētiem darbiem, kurus rādām mūsu feisbuka sekotājiem. Kā tēmas kulmināciju piedāvājam noskatīties video interviju ar  Latvijas reklāmas guru Ēriku Stendzinieku, kurš pērn piedalījās PrintArt Award žūrijā. Intervijā uzzini, ar ko laba reklāma atšķiras no sliktas, kāds reklāmai sakars ar kartupeļu stādīšanu, veselīgas sievietes ādu un labu personību, kā arī par mācību, ko varam gūt no Eirovīzijas un Latvijas klasiskās mūzikas. Video skaties mūsu feisbuka lapā!

18.07. - Liekam kopā ne tikai prātus, bet arī sirdi. Intervija ar Ievu Bečeri

PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāve Ieva Bečere konkursa darbu vērtēšanā ir piedalījusies no pašiem pirmsākumiem, tas ir, jau desmit gadus! Vai nav iespaidīgi? Tāpēc mums tā vien niezēja nagi pajautāt, vai Latvijas dizaina ainā un konkursa norisēs pa šo laiku ir kaut kas mainījies? Un kas notiek ar grāmatām – vai, spītējot diezgan skarbajai situācijai tirgū, varam atrast arī košus un neaizmirstamus grāmatu dizaina piemērus? Izrādās, ka jā! Par to lasi intervijā!

Ieva_Becere.JPG

Jūs esat sekojusi līdzi konkursam kopš tā pirmsākumiem. Kā jūs vērtējat tā attīstību?

Konkurss šo gadu laikā ir kļuvis par nozīmīgu Latvijas grafiskā dizaina vispārējās situācijas atspoguļotāju. Sevišķi nozīmīga ir starptautiski atzītu reklāmas un grafiskā dizaina speciālistu iekļaušana žūrijā, kas neļauj „vārīties savā sulā”, bet liek vērtēt darbus Eiropas un pasaules kontekstā.

Vai desmit gadu laikā ir notikušas kādas kvalitatīvas izmaiņas konkursā iesniegto darbu līmenī? Vai parādās jaunas tendences vai skatījumi?

Ar katru gadu darbu iesniedzēji kļūst paškritiskāki. Konkursam vairs netiek piedāvāti idejiski vāji un tehniski slikti izpildīti darbi, pirmajos gados diemžēl tādu bija daudz un nācās veikt pamatīgu priekšatlasi. Līmenis noteikti ir kļuvis augstāks, vairāk interesantu ideju un neparastu risinājumu. Iepriecina darbu augstā poligrāfiskā kvalitāte, kas liecina gan par uzņēmumu tehnisko varēšanu, gan radošo izdomu.

Un kas notiek ar grāmatu dizainu?

Daudzus gadus piedaloties Latvijas grāmatu mākslas konkursa „Zelta ābele” žūrijas darbā un piedaloties dažādu citu konkursu vērtēšanā, pārliecinos, ka grāmatu dizaina līmenis pārliecinoši ar katru gadu paaugstinās. To būtiski neietekmē pat izdevēju ne visai spīdošā finansiālā situācija pēdējos gados. Taisni otrādi. Dažkārt jāsajūsminās tieši par to, kā ar minimāliem līdzekļiem panākts iespaidīgs rezultāts. Labākajos darbos vērojama lieliska izdevēju, mākslinieku, ilustratoru un tipogrāfiju speciālistu sadarbība, un skaidri redzams, ka rezultāts panākts visā grāmatas tapšanas ceļā no idejas rašanās brīža līdz grāmatnīcas plauktam, liekot kopā ne tikai prātus, bet arī sirdi.

Kuras izdevniecības, sērijas, atsevišķas grāmatas vai ilustratorus Jūs gribētu izcelt kā īpaši veiksmīgus un interesantus?

Noteikti gribu uzsvērt izdevniecības „Liels un mazs” paveikto bērnu un jauniešu grāmatu jomā.  Pēdējos gados šī izdevniecība laidusi klajā daudz gan saturiski, gan mākslinieciski lielisku grāmatu. Skaistas bērnu grāmatas izdevis arī „Lietusdārzs”. Ar eleganci un nevainojamu gaumi izceļas „Neputna” izdevumi, vienmēr labā līmenī ir „Atēnas”, „Zinātnes” un „Pētergaiļa” grāmatas. Lieliski darbi tapuši arī „Zvaigznē ABC”, „Jumavā”, „Dienas grāmatā”, „Jāņa Rozes apgādā” un „Mansardā”.

Labu grāmatu mākslinieku un ilustratoru mums ir daudz, bet sevišķi pārstiedz un iepriecina Reiņa Pētersona pēdējo divu veikums.

Atgriežoties pie konkursa, vai, jūsuprāt, PrintArt Award izdodas veicināt dizaina izpratni, izglītību un pieejamību?

Uzskatu, ka PrintArt Award noteikti veicina izpratni par kvalitatīvu dizainu un tā nozīmi. Būtu vēlama vēl plašāka konkursa publicitāte un iespēja labākos darbus ilgāku laika periodu apskatīt kādās interesentiem viegli pieejamās telpās pilsētas centrā, kā arī ciešāka sadarbība ar mācību iestādēm, kas sagatavo grafiskā dizaina speciālistus.

Vai laika gaitā ir mainījušies darbu vērtēšanas kritēriji?

Šķiet, ka pamatā darbu vērtēšanas kritēriji nav mainījušies. Kā teica viens no mūsu ārvalstu kolēģiem – žūrijas locekļiem: „labie darbi ir labi jebkurā pasaules malā”, tomēr jāatzīst, ka mēs paši bieži vien gluži neviļus ietekmējamies no darba satura, no tā, kas ir darba autors vai pasūtītājs. Šajā ziņā no citām valstīm uzaicinātie žūrijas locekļi noteikti ir objektīvāki.

Ko gūst dizaineris no dalības šajā konkursā?

Dizainerim tā ir iespēja saņemt profesionālu sava darba vērtējumu, paskatīties uz saviem darbiem no malas, iedvesmoties un gūt gandarījumu par labi paveiktu darbu. 

16.07. - Ar ko sākas grāmata?

„Grāmatai ir jāsmaržo. Tā jātur rokās un jāpielūdz. Tā jātur kabatā un jāiet ar to pastaigā. Un tā paliks ar tevi mūžīgi. Dators to nepiedāvā,” tā par grāmatām saka Rejs Bredberijs žurnālā „Rīgas Laiks” jūlijā publicētajā intervijā. Un mēs Rejam pilnīgi piekrītam. Grāmata paliks ar tevi mūžīgi. Pilsētā un pļavā. Rīgā un Pekinā. Vasarā un ziemā.

Tāpēc šonedēļ dalīsimies savā mīlestībā pret grāmatām, kā arī aicināsim tevi izteikt savas domas nelielā aptaujā, ko esam sagatavojuši. Turklāt grāmatas – gan daiļliteratūra, gan dzeja, gan izziņu literatūra – ir PrintArt Award konkursa kategorija D1, kur ar nepacietību gaidām tavu pieteikumu. Starp citu, viens darbs mums jau ir iesniegts! (Gribi zināt, kāds? Skaties te: http://www.printart.lv/iesniegtie_darbi.php).

VxX - Latvijas arhitektura kops 1991. gada.jpg
PrintArt Award 2011 1. vieta - VxX - Latvijas arhitektūra kopš 1991. gada

90tie Musdienu maksla Latvija.jpg
PrintArt Award 2011 2. vieta - 90tie Mūsdienu māksla Latvijā

Aleksandrs Agarkovs, Liktena aicinajums.jpg
PrintArt Award 2011 3. vieta -  Aleksandrs Agarkovs, Likteņa aicinājums

Taču ar ko sākas grāmata? Ar vārdu. Viss lielais sākas ar mazo.

Tāpēc šonedēļ tev stāstīsim arī par līmlapiņām. Tu būsi pārsteigts par to, cik dažādi un asprātīgi mēdz būt to dizaina risinājumi! Starp citu, tajā pašā intervijā Bredberijs stāsta, kā savulaik veidojis vārdu virtenes, lai asociāciju ceļā nonāktu pie stāsta idejas. Un mazas līmlapiņas ir kā radītas īsiem ierakstiem, no kuriem kādreiz var tapt kaut kas liels un ievērojams.

Un vēl – šonedēļ atklāsim vēl vienu PrintArt Award 2012 žūrijas pārstāvi un intervijā lūgsim viņam izteikt viedokli par Latvijas dizaina attīstību pēdējo desmit gadu laikā!

Jaunumus un viedokļus, kā parasti, atradīsi http://www.facebook.com/PrintArt.Award un mūsu mājaslapā. Lai saulaina nedēļa, ogu pilna mute un prātā spožas domas!

Tava PrintArt Award komanda 

12.07. - PrintArt Award dizaina kritiķes Andas Bolužas acīm

Viens, ko mēs paši par sevi domājam, pavisam cits – ko par mums saka citi. Tādēļ šonedēļ publicējam dizaina kritiķes Andas Bolužas viedokli par PrintArt Award konkursu, jo ir taču tik interesanti paskatīties uz sevi no malas. Lūk, ko Anda no Londonas mums ir atrakstījusi:
boluza.jpg
Drukas un dizaina darbu konkursu, ko rīko uzņēmums Antalis (iepriekš zināms kā Map Latvia), atceros no tā pirmsākumiem. Biju pasākumā uz peldošā kultūras centra „Noass” 2006. gadā, redzēju, kā uzvarētāji tiek nosaukti kāda lielveikala automašīnu stāvvietā 2007. gadā un Rīgas doma krustejā 2008. gadā, viesojos apbalvošanas ceremonijā blakus tobrīd vēl slavenajam „Dizaina namam” 2009. gadā.

Katru reizi konkurss bija iespēja ne tikai ieraudzīt citādu vietu Rīgas radošo centru kartē, ko asprātīgi atzīmējuši rīkotāji, bet arī aptaustīt un izpētīt atzinīgi novērtētos darbus. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi – ne tikai zināt, ka šāds darbs eksistē, bet arī pataustīt materiālu, no kā tas veidots, vai pasmaržot krāsu. Varētu teikt, ka šis konkurss ir teju vienīgais, kas palicis uzticīgs grafikas dizainam drukātā formātā, kamēr citu konkursu organizatori finālam izvirzīto darbu izstādes aizstājuši ar attēliem, skatāmiem internetā vai uz ekrāniem apbalvošanas ceremonijas laikā.

Gluži likumsakarīgi, jo PrintArt Award rīkotāju interesēs ir pievērst uzmanību ne tikai dizainam, bet arī papīram. Vienlaikus tas nozīmē, ka uzvarētāju noteikšanā no svara ir drukas un citu tehnisko parametru kvalitāte, kamēr pati grafika vien nebūs pietiekams pieteikums uzvarai.

Būtu interesanti uzzināt, kā darbi tiek glabāti pēc konkursa, bet varu derēt, ka daudzu gadu garumā sakrātā kolekcija ir paprāva. Paredzot, ka Latvijā šobrīd ar grafikas dizaina darbu regulāru saglabāšanu citas institūcijas vai uzņēmumi nenodarbojas, pieņemu, ka materiāla vērtība tikai augs. Un, iespējams, dizaineru lielākais ieguvums ir ne vien tikt novērtētiem, bet arī redzēt savus darbus iekļautus konkursa kolekcijā, pieejamā un pārskatāmā arī pēc gadu desmitiem.

Anda Boluža, dizaina kritiķe


 

9.07. - Šonedēļ par apsveikumiem un ielūgumiem. Gan mammai, gan klientam

Ko nesīs šī nedēļa? Apsolām, ka tā būs interesanta un iespaidiem bagāta! Nedēļas tēma ir ielūgumi un apsveikumi – šie labo manieru, cieņas un simpātiju apliecinātāji. Tie vienlīdz būtiski kā privātā, tā korporatīvajā komunikācijā, jo svarīgi ir apsveikt gan mammu, gan sadarbības partneri vai klientu. Protams, apsveikumi būs dažādi. Mammai varbūt vislabāk patiks ar roku zīmēts vai ar Monē ūdensrozēm, bet tavam klientam – uz smalka papīra sietspiedes tehnikā ar pareizo fontu un krāsu kombināciju... Nav nieka lieta tādu izgatavot! Tomēr nekas nav neiespējams.
9.07_ART_RUM_IELUGUMI.JPG
PrintArt Award
konkursā mēs to zinām – ielūgumiem un apsveikumiem mums pat ir speciāla apakškategorija „A4 Dāvanas un suvenīri”. Starp citu, pērn konkursā šajā sadaļā tika iesniegti vairāki interesanti darbi, kurus atradīsi http://printart.lv/darbi_a41.php. Kā būs šogad? To rādīs laiks, un viss ir atkarīgs no jums, radošie prāti!

Kamēr jūs sūtāt mums savus labākos darbus, stāstīsim un rādīsim piemērus, cik daiļrunīgi un smalki, atjautīgi un sarežģīti var būt ielūgumi un apsveikumi. Cik svarīgi izvēlēties to formu, kas izteiks vēstījumu vēl labāk par vārdiem, un burtus, kas nebūs ne pārāk uzbāzīgi, ne bailīgi drūzmēsies pašā stūrītī.

Lai mūsu stāsti apliecina cilvēka iztēles un stila izjūtas bezgalīgo potenciālu, ko katru gadu varam vērot PrintArt Award labāko darbu skatē!
9.07_A_50_IELUGUMS.JPG 9.07_LMT_IELUGUMS.JPG 9.07_MOLLER_AUTO_LIDOSTA_veram va.JPG 

04.07. - Pārsteidziet mani! Intervija ar Kristofu Balresku!

Uzmanību, Drukas un dizaina brālība! Ar šo nedēļu mēs sākam atklāt PrintArt Award 2012 žūrijas sastāvu, kā arī darīsim jums zināmus šo profesionāļu viedokļus un ieteikumus konkursa dalībniekiem.

Un tā, priekškars paceļas un rampas gaismā parādās... Kristofs Balresks (Christophe Balaresque)! Interviju angļu valodā vari lasīt šeit.
Kristofs.jpg
Jā, tieši tā, šis gudrais vīrs, kuru Rīgā sastapām jau pērn PrintArt Award 2011 ietvaros, arī šogad piedalīsies darbu vērtēšanā, lai ar savu pieredzi, zināšanām un humoru izceltu saulītē vislabākās un visdrosmīgākās dizaina un poligrāfijas idejas.

Kā solījām, esam sagatavojuši interviju ar Kristofu, kurā viņš stāsta par 2011. gada PrintArt Award konkursa iespaidiem un sniedz ne tikai profesionāli vērtīgus, bet arī dzīvesgudrus padomus.

Kas jums likās pats iespaidīgākais pērn, piedaloties PrintArt Award 2011 žūrijas darbā?

Vislielāko iespaidu atstāja pieteikto darbu skaits – esmu patiešām priecīgs, ka to bija tik daudz un ka tie bija tik dažādi papīra izvēles un citu risinājumu ziņā.

Ko jūs sagaidāt no PrintArt Award 2012?
Es sagaidu, ka Drukas un dizaina brālība spēs nodemonstrēt, cik tā ir spējīga un cik labi tā pārzina gan tehniskos un dizaina, gan papīra izvēles jautājumus.

Jūsu novēlējums PrintArt Award 2012 dalībniekiem!
Esiet radoši, esiet pārsteidzoši, pieņemiet izaicinājumu!

Ko jūs gribētu novēlēt konkursa rīkotājiem?
Pērn konkurss tika organizēts vienkārši nevainojami. Arī apbalvošanas ceremonija bija ļoti jauka. Taču mani pārsteidza tas, ka daži balvas saņēmēji, šķiet, nemaz neaptvēra, kādas priekšrocības viņiem sniedz atzinība šajā konkursā. Viņi nebija sagatavojuši runu, kā arī apbalvošanas brīdī neko vēlējās pateikt par savu darbu. Tāpēc konkursa rīkotājiem es gribētu novēlēt radīt tādu atmosfēru vai kontekstu, kas dalībniekus mudinātu dalīties savā priekā par uzvaru.

Kāds ir lielākais dizainera vai radoša profesionāļa izaicinājums šodien?
Lielākais izaicinājums ir būt pietiekami brīvam, lai darītu to, kas tev patīk. Reizēm sava biznesa interesēs vai arī tāpēc, lai pasargātu klientu, dizainers nāk klajā ar viduvējiem risinājumiem. Viņš uzmanās, lai neaizietu pārāk tālu, un paliek pie kaut kā vienkārša. Tā tam nevajadzētu būt. Tāpēc es saku – pārsteidziet mani!

Ko jūs ieteiktu radošās industrijas pārstāvjiem?
Man padoms būtu šāds – beidziet skatīties savā datora ekrānā 24 stundas diennaktī! Izejiet ārā, sajūtiet svaigu gaisu. Ieraugiet krāsas koku lapotnēs, satieciet cilvēkus uz ielas. Dzīve ir īsa, taču plaša. Katrā minūtē mēģiniet atrast to īpašu sajūtu, ko tā sniedz. 

03.07. - Un melnā kaste kļūst sarkana!

Vēlamies  tev pastāstīt par mazu melnu briesmonīti, kas dzīvo sarkanā kastītē. Ak dievs, tu iesauksies, kas tas tāds?! Tūlīt uzzināsi.

Vispirms jāsāk ar Iggesund – šo zviedru drukas darbu tehnoloģiju un materiālu sintēzes pazinēju, kas ražo Eiropā un pasaulē izcilāko grafisko kartonu Invercote (to novērtēja arī Apple, savam iPhone 4 un 4S iepakojumam izvēloties tieši Invercote!). Kā jau tādam lielam un gudram vīram pienākas, arī Iggesund sadarbojas ar dizaineriem vairāku radošo iniciatīvu ietvaros, un par vienu no tām – The Black Box Project – mēs tev gribam

Red_box_1.jpg
Melnā/sarkanā kastīte

Doma, kas stāv aiz The Black Box Project, ir diezgan vienkārša – tas ir aicinājums pārkāpt robežas, darīt to, kas vien ienāk prātā, jeb angļu valodā – To think outside the box. Tieši te arī slēpjas projekta izaicinājums, jo dizaineriem (viņi visi ir slavenības) sava radošā brīvība jāapliecina, fiziski darbojoties tieši vienas mazas, melnas kastītes robežās.

Kā norāda Iggesund, projekta mērķis ir parādīt un pierādīt Invercote grafisko kartonu tehniskās iespējas radošiem risinājumiem. Starp citu, ar trim eksemplāriem var iepazīties, dodoties ciemos uz Antalis Dizaina centru Baznīcas ielā 14.

Projektā tapis jau sestais eksemplārs, šoreiz tā autors ir dizainers Džefs Nišinaka (Jeff Nishinaka), kurš sevi sauc par papīra tēlnieku. Viņš gan kastīti padarījis sarkanu un postmodernā manierē sapludinājis mītu par Pandoras lādi ar japāņu papīra griešanas tradīciju.


Dzef.jpg

Dizaineris Džefs Nišinaka (Jeff Nishinaka)

Ja kāds piemirsis, tad Pandoras lādē glabājušās visas pasaules nelaimes, ko ziņkārīgā sieviete nejauši izlaidusi brīvībā. Brīdī, kad viņa tomēr paguva lādes vāku aizvērt, tur iekšā bija palikusi vien cerība. Pētnieki un kulturologi ir secinājuši, ka mīts ir diezgan neskaidrs. Tagad ir zināms, ka grieķu versijā slimības un likstas patiesībā tika glabātas krūkā un „lāde” parādījusies vien 16. gs., kad mītu Hēsioda pārstāstā latīņu valodā iztulkojis Roterdamas Erasms. Interesanti arī, ka stāsts par Pandoru ir līdzīgs Bībeles versijai par izraidīšanu no Ēdenes dārza, un par šo sakritību savs vārds droši vien būtu sakāms feministēm. Visbeidzot, nav skaidrs, kā lai saprot to, ka cerība ir palikusi iekšā – vai tas nozīmē, ka cerība cilvēkiem tiek liegta vispār vai vienkārši tiek pietaupīta nebaltai dienai?

Nez, ko pats Džefs Nišinaka par to teiktu... Bet tagad tu zini, ka velns nav tik melns, kā to mālē, un ka īstenībā šis stāsts ir par to, ka lieli darbi ir paveicami arī pavisam mazā platībā.

Vairāk informācijas par The Black Box Project var atrast te: www.blackbox.iggesund.com 

27.06. - Mēs ticam papīram. Daži vārdi PrintArt Award 2012 darbu iesniedzējiem

Dārgā Drukas un dizaina brālība!

Lai tevi uzmundrinātu, nolēmām publicēt Filipa Butī (Philippe Boutie) 2010. gada runu. Togad Filips piedalījās PrintArt Award konkursa darbu vērtēšanā, bet teiktais nav zaudējis aktualitāti arī šodien. Viņa vārdi mūs iedvesmo, un mēs ceram, tie iedvesmos arī tevi. Runu angļu valodā vari lasīt šeit.

Filips_Buti.jpg

Filipa Butī 2010. gada konkursa noslēguma runa

Atsauciet atmiņā dažus notikumus, kas ir mainījuši jūsu dzīvi.

Grāmata, kas tevi satrieca 16 gadu vecumā...
Kāda dārga cilvēka nāve...
Paziņojums par tava bērna nākšanu pasaulē...
Tavs pirmais darba līgums...

Vai nav interesanti, ka visi minētie visticamāk bija nodrukāti uz papīra?

Mēs ticam papīram. Tā pazīstamā klātbūtne, autoritāte un skaistums sakārto mūsu dzīvi.

Mēs aizmiegam ar papīru rokās un ēdam brokastis kopā ar to.

Un katra mazākā apdrukātā lapiņa atstāj uz mums, uz mūsu dzīvi tikpat lielu nospiedumu kā uz papīru, kur tā ir nodrukāta.

Tieši tāpēc MAP [tagad – PrintArt Award] dizaina festivāls ir tik svarīgs un tik vienreizējs.

Godīgi sakot, esmu bijis vairāku radošu konkursu žūrijā, bet kaut ko tādu es redzu pirmo reizi: šeit ikviens no jums var apskatīt, pieskarties un sajust uzvarētājus, gluži kā to darīja žūrija.

Šeit mēs nevērtējam tikai idejas.
Mēs vērtējam, kā tās uzsāk savu dzīvi uz papīra.

Runa ir par kaut kas īstu, nevis tikai ieceri.
Kā teicis Sokrats: „Suņa ideja nemāk riet”. Līdzīgi arī brošūras ideja mūs neaizkustina un neliek smaidīt.
Tai nepieciešams papīrs tāpat kā mums – asinis.  

Visbeidzot, taisni tāpēc šī jaunā Dizaina Māja [Antalis Dizaina centrs] ir ideāla vieta ne tikai konkursam, bet arī Grafiskajam Dizainam vispār.

Tā ir māja, nevis birojs. Māja, kur dizaineri, izdevēji un pārdošanas speciālisti var atvest klientus vai savus priekšniekus un ļaut viņiem SAJUST un IERAUDZĪT tās brīnumainās lietas, kuras var dabūt gatavas ar nedaudz tintes un papīra, radošuma un... naudas!

Jūs esat laimes lutekļi. Ziniet, arī es vēlētos atvest savus klientus uz šejieni, uz šo skaisto, omulīgo māju, pasēdēt kopā ar viņiem pie kamīna, iedzert kafiju, dalīties idejās un no bibliotēkas plaukta paņemt satriecošus paraugus, lai viņiem parādītu, kā tas ĪSTENĪBĀ izskatīsies.  

Ticiet man: klienti nepērk idejas. Viņi pērk lellītes.

Bet šeit pat lellītes nebūs vajadzīgas.

Tātad jums patiešām ir laimējies.

Turpiniet drukāt.

Paldies. 

25.06. - Par vēl vienu darbu bagātāki!

Rezumējot pagājušās nedēļas notikumus, varam teikt, ka PrintArt Award konkursā esam saņēmuši vienu pieteikumu. Jā, tikai vienu..., toties KĀDU! Lasi vairāk sadaļā Iesniegtie darbi

22.06. Priecīgus Līgo!

PrintArt Award komanda novēl sasmelties, saelpoties un sakrāt spēku īsākajā maģijas naktī. Un, ja līst, tad tikai radošu ideju lietus.
Priecīgi! 

18.06. - Pirmās nedēļas statistika

Tieši pirms nedēļas tika dots starta šāviens PrintArt Award konkursa darbu pieteikšanas maratonam, un rezultāti ir vairāk kā labi! Mums ir 270 sekotāji tviterī, 71 pacelts īkšķis feisbukā un 3 konkursam iesniegtie darbi. Tā turpināt! 

14.06. - Lai ērtības iedvesmo!

Piesakies PrintArt Award, pat neatraujoties no iedvesmojošā biroja krēsla! Šogad esam radījuši īpašas ekstras tavām  ērtībām – iespēja pieteikt savu darbu online, kā arī pasūtīt bezmaksas kurjeru, kas nogādās tavu darbu mums. 

13.06. – Uzzini savas vizītkartes stāstu!

Virtuālā krāsa uz PrintArt Award konta vēl nav nožuvusi, kad mēs jau steidzamies tev stāstīt par lielām un nopietnām lietām, kuras tev noteikti noderēs, gan gatavojot pieteikumu PrintArt Award konkursam, gan tavā dizaina darbarūķa ikdienā.
Tātad! Šodien pievēršam uzmanību PrintArt Award konkursa kategorijai A – firmas stils un korporatīvā komunikācija, precīzāk, vienam no šī stila būtiskiem elementiem, ko, šķiet, it nemaz neietekmē visas pasaules pakāpeniska digitalizācija un sociālā tīklošana. Proti, runa ir par vizītkartēm.
card.jpgGaumīgs drukāts vai ar roku aprakstīts papīra gabaliņš, kas atklāj gandrīz visu par tā īpašnieka uzskatu sistēmu, vērtībām un personības īpatnībām. „Nekas nespēj labāk paust zīmola raksturu kā papīrs un tinte,” apgalvo amerikāņu grafiskā dizaina žurnāliste Brīna Mūta (Bryn Mooth).
Ko tad stāsta tava vizītkarte? Apmainīšanās ar vizītkartēm savstarpējā komunikācijā ir īpašs brīdis, līdzvērtīga rokasspiedienam. Vizītkarte – tas ir pirmais iespaids par tevi un tavu kompāniju, bet vienlaikus – arī jūsu būtības īss un kodolīgs rezumējums. Piemēram, ja vizītkartei izmantots elastīgs materiāls, tad radīsies priekšstats, ka kompānijas galvenā vērtība ir dinamisms un attīstība. Ja savukārt tiks izmantots stingrs un izturīgs papīrs, tad tas liecinās par stabilitāti un tradīcijām, ko atzīstat par svarīgām. Ja papīrs būs apbružāts un saburzīts, bet uz vizītkartes rakstītais – tik tikko salasāms, tas var liecināt par to, ka esat radoši, ka neatzīstat autoritātes un gribat izaicināt vispārīgās komunikācijas normas vai ka ar visu savu būtību cenšaties būt dabiski un brīvi.
Citiem vārdiem, vizītkarte ir pirmais uzmetums tam neizdzēšamajam tēlam, kas par jums izveidosies jūsu klientu galvās. Tā ir kā atvērtas durvis turpmākajam stāstam par to, kas jūs esat, ko domājat un ko darāt.  
Vēl viena lieta, par ko ir vērts padomāt, ir vizītkarte kā laikmeta spogulis. Piemēram, pašreiz, kad tiek aktualizēts jautājums par vides problēmām un ilgtspējīgu dizainu, īpaši veiksmīgas un mūsdienu prasībām atbilstošas šķiet tās kartes, kas ražotas uz atkārtoti pārstrādāta papīra videi draudzīgā uzņēmumā.
Vizītkaršu noformējumā var saskatīt gan atsauces uz mūsdienu populāro kultūru, gan jaunāko tehnoloģiju sasniegumiem, gan modi. Ja nu kādreiz tava vizītkarte nonāks muzejā, tad tai jābūt tādai, lai nākamajām paaudzēm ir ko apbrīnot, bet Tev – lepoties.
Galu galā, vizītkarte ir arī vienkārši labs veids, kā par sevi atgādināt un pastāstīt prombūtnē. Iedomājies ballīti, kur tu satiec tik daudz jaunu cilvēku, ka nespēj pat atcerēties viņu vārdus, kur nu vēl – profesijas un uzņēmumus, ko viņi pārstāv? Tāpēc ir vērts padomāt par to, lai tava vizītkarte uz citu fona ar kaut ko izceltos, lai tai būtu kāda odziņa vai pipariņš. Lai vizītkarte stāsta par tevi un rada vēlmi atkal un atkal paturēt to rokā.
Ja meklē ideju vai vēlies uzzināt, kuras vizītkartes dažādi eksperti atzinuši par labākajām, meklē jaunumus PrintArt Award Facebook lapā! Šonedēļ tur stāstīsim arī par konceptuālās mākslas ietekmi uz grafisko dizainu. 

12.06. - Tavam vārdam ir spēks!

Uz izcilu dizainu ne tikai skatās, bet par to arī runā. Seko mums Facebook/PrintArt Award un ne tikai uzzini, ko domājam mēs, bet arī pastāsti, ko domā tu! 

12.06. - Tas brīdis ir klāt!

12. jūnijā oficiāli atklājam konkursa PrintArt Award darbu iesniegšanas maratonu, kas ilgs 94 dienas un noslēgsies 14. septembrī ar labāko darbu parādi un izcilnieku apbalvošanas svētkiem. Jau desmito gadu pēc kārtas darbus vērtēs starptautiski eksperti un atzīti pašmāju profesionāļi, lai noteiktu, cik radoši dizaina idejas esam pārvērtuši izcilos darbos.
Par to, kā likt dizainam iemirdzēties, runāsim vairāk nekā jebkad agrāk. Labāko darbu autoru piezīmes, žūrijas locekļu padomi un vienkārši labi un interesanti darbu paraugi – tam visam varēsiet sekot līdzi mūsu Twitter/PrintArt AwardFacebok/PrintArt Award kontos un, protams, mājas lapā.
Ja esi dizaina, poligrāfijas vai vizuālās komunikācijas profesionālis, ja tavā drukāto darbu sarakstā mirdz dārgakmeņi, tad neturi sveci zem pūra un rādi to citiem! Aizpildi anketupiesaki kurjeru un kļūsti par radošās Drukas un dizaina brālības kavalieri! Katrs darba iesniedzējs tiks apbalvots ar gandarījumu, bet pirmos darbu iesniedzējus sumināsim īpaši.

 

Uz tikšanos!
Jūsu PrintArt Award
Informācija medijiem 12.06.
 

  

 
 
 
 
 
 
 
   
                                                            © copyright Printart         Dizains: Larsoni